środa, 10 lutego 2010

Kadu 0.6.5.4 - do pobrania

KaduTeam ogłosił wydanie najnowszej wersji swojego komunikatora, przeznaczonego do obsługi protokołu Gadu-Gadu o numerze 0.6.5.4.

Kadu w serii 0.6.5 został całkowicie dostosowany do obsługi bibliotek Qt4, dzięki czemu uzyskało ono swobodną zmianę stylu w ramach tych dostępnych w KDE SC. Autorzy planują też, dodanie obsługi QGtkStyle, dzięki czemu będzie można przeprowadzić tę samą operację w środowisku GNOME.

Sam osobiście korzystam z komunikatora Kopete, do kontaktu z użytkownikami sieci GG, ale sam muszę przyznać, że Kadu to jednak najlepszy program do obsługi tego protokołu. Najnowsze wydanie zostało dodatkowo wzbogacone o jeszcze lepsze wsparcie dla sieci gadu-gadu 8 i 10. Otrzymaliśmy możliwość wyświetlania długich opisów, do 255 znaków, możliwość kontaktu z osobami z nowej puli długich numerów sieci GG, nowe statusy: "Chętny do rozmowy" oraz "Nie przeszkadzać", poprawiono wysyłanie obrazków i usługę wysyłania smsów do sieci Plus GSM. O reszcie zmian można przeczytać w oficjalnym ogłoszeniu na oficjalnej witrynie Kadu.


Aby zainstalować najnowsze Kadu 0.6.5.4, należy dodać oficjalne repozytorium projektu:
sudo add-apt-repository ppa:patryk-prezu/ppa