czwartek, 4 marca 2010

Ovi Developers’ Challenge - konkurs dla pomysłowych

Nokia to firma bardzo zasłużona dla świata Open Source. Od jakiegoś czasu jest członkiem Linux Fundation i współwłaścicielem Trolltech twórcy frameworka Qt. To co Nokia dała Linuksowi to nie tylko spory budżet, ale przede wszystkim wsparcie od swoich programistów.

Firma w dość dużym stopniu korzysta z zakupionej przez siebie technologi (Qt-przyp.) wprowadzając ją do swoich flagowych produktów Symbiana i Maemo i pomimo że telefony z tymi systemami tracę w tej chwili tracą na rzecz Androida i iPhone'a to Nokia postanowiła nie poddać się bez walki.
Developerzy Nokii chyba zrozumieli, że obecnie o sile systemu decyduje ilość i różnorodność aplikacji dla niego dostępnych i postanowili rozejrzeć się po rynku aby uatrakcyjnić swoją ofertę.

Efektem tej akcji jest konkurs ogłoszony Ovi Store - sklep z produktami na systemy Nokii, pod nazwą Ovi Developer's Challenge. Zasady są podane na stronie głównej konkursu więc nie będę się tu o nich rozpisywał. Dodam tylko, że konkurs nie jest tylko dla programistów, gdyż jest także kategoria dla ludzi, którzy chcą po prostu podzielić się pomysłami na swój program lub co zmienić/usprawnić w istniejących aplikacjach.


Teraz najważniejsze - nagrody:
  • Nagroda główna - 30 000
  • Druga nagroda  - 15 000
  • Trzecia nagroda - 5 000
  • oraz 25 x Nokia 97 mini i 25 x Nokia N900
Konkurs trwa od 25 lutego do 30 maja 2010r. a wyniki zostaną ogłoszone 4 czerwca 2010r.
Jak można przeczytać na stronie konkursu przez niespełna 2 tyg od daty jego ogłoszenia napłynęło już ok 1000 pomysłów. mam nadzieję, że konkurs będzie przynajmniej wyznacznikiem w stosunku do tego co potrzebują odbiorcy. Zwycięzcom już teraz gratuluję wygranych. Sam ostrze kły na N900.