"Co tu tak blado?"
O co chodzi? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, dokładnie o patenty. W Windowsie używa się technologi ClearType, która powoduje wyświetlanie na Ekranach LCD czcionki, która poprzez zmianę w ustawieniach piksela (poprzez podział na subpiksele) potrafi wyświetlić czcionkę bardzo mocno wygładzoną.
W GNOME jest narzędzie do wygładzania czcionki nazywające się Subpixel Smoothing pozwala ono na wygładzenie czcionki na ekranie LCD i każdy kto prubował w tym środowisku zwiększyć czcionkę do 96 DPI musiał się na nie natknąć. W KDE SC zastosowano inny sposób i zdaniem niektórych jest on o wiele lepszy niż Clear Type. Do poprawiania wyświetlania znaków użyto antyaliasingu. Domyślnie opcję tę mamy wyłączoną ze względu na poprawę wydajności systemu. Poniższy tekst pokaże jak tego dokonać.
Teraz najważniejsza część. Klikamy przycisk: Konfiguruj... i tam zaznaczamy Użyj wygładzania spodpikselowego RGB, oraz styl hitingu na Średni. Oczywiście to mój wybór ponieważ Pełny za bardzo męczył moje oczy. I to by było wszystko.