wtorek, 30 marca 2010

Zmiana marki Kubuntu

Developerzy Kubuntu to potrafią zaskakiwać. Dziś rano przeglądając wiadomości w internecie moim oczom ukazał się nowy wygląd loga Kubuntu. Autorzy zdecydowali się go udostępnić użytkownikom czekając na ich reakcje i opinie.
Jak już wcześniej wspominałem dodany niedawno nowy temat dla Plymouth ulegnie zmianie, gdyż developerzy pracują nad zmianą czcionki napisu tytułowego w logo, aby dostosować go do ogólnej koncepcji stosowanej dla nowych produktów Canonical. Projekt możemy podziwiać poniżej:

Tak jak to było do przewidzenia Kubuntu ma nową czcionkę tytułową, jednak to co wywołało największe poruszenie to zmiana logo projektu do, którego przyzwyczaiły nas dotychczasowe wydania. Nie jestem pewien czy ten krok jest bardzo dobry, dotychczas dzięki wspólnemu znakowi firmowemu Kubuntu było silnie związane z Ubuntu i Canonical, teraz będzie sugerować oddzielną linię produktów co może być źle poczytane dla tego systemu. Nie jestem pewien też co przedstawia nowe logo? Jego stylizacja przypomina okrąg słoneczny ale dla mnie to po prostu pęknięty na trzy części trybik.

No ale o gustach się nie dyskutuje, zresztą autorzy sami zasugerowali, że czekają z ostateczną decyzją na opinie użytkowników.

Inne elementy, które ulegną zmianie to nowy temat dla Plymouth oparty o nowe logo.


Zmiany dotkną także wyglądu stylu Pulpitu natywną czciąnką nowego Kubuntu ma być rodzina fontów Liberation.Więcej informacji:
http://darkwingduck.org/tag/logo/