czwartek, 1 kwietnia 2010

Kadu dla Maemo

Developerzy Kadu, komunikatora obsługującego sieć Gadu-Gadu i od niedawna także protokół Jabber, poinformowali o wydaniu wersji dla systemu Maemo, w który obecnie zaopatrzone są smartphony Nokii - N900.
Kadu w wersji 0.6.5 dla Maemo to okrojona z kilku modułów wersja, która jest już dostępna na desktopowe platformy, jednak autorzy sugerują, że pominięte opcje zostaną dodane w przyszłych wydaniach w miarę zapotrzebowania na nie przez użytkowników. Jej konstrukcja została przystosowana do małego ekranu tego urządzenia. Program można pobrać z Maemo Garage (Kadu nie znajduje się jeszcze w oficjalnym repozytorium), a jego sposób instalacji opisano tutaj.

Jednocześnie Nokia poinformowała, że nie będzie rozwijać systemu Maemo 5 do wersji 6, a jego miejsce wkrótce zastąpi nowy system, który powstał w wyniku współpracy z Intelem - MeeGo. MeeGo doczekał się właśnie swojej odsłony developerskiej i udostępnione zostały jego pakiety do instalacji na Nokii N900. Pierwsza odsłona użytkowa planowana jest na maj tego roku.


Więcej informacji:
http://meego.com/community/blogs/imad/2010/day-1-here-opening-meego-development