sobota, 3 kwietnia 2010

VLC 1.1.0-Pre1 The Luggage - dostępne do testów

Mało jest odtwarzaczy video, które potrafią dorównać swoimi możliwościami VLC Playerowi. Jest to prawdziwy kombajn wśród odtwarzaczy potrafiący nie tylko odtwarzać muzykę i filmy, ale także otwierać strumienie radiowe z internetu, zgrywać strumienie muzyczne i video i wiele innych. Program jest wydawany na licencji open source i kożysta z bibliotek Qt.

VLC player jest chyba jedynym odtwarzaczem, który potrafi odtworzyć praktycznie wszystkie formaty video (MPEG-1/2,DIVX (1/2/3), MPEG-4 ASP, DivX 4/5/6, XviD, 3ivX, H.263 / H.263i, H.264 / MPEG-4 AVC, Cinepak, Theora, Dirac / VC-2, WMV, DV (Digital Video), Real Video 1 i 4) oraz audio (MP3, Vorbis, AC3, E-AC-3, DTS, WMA, FLAC, ALAC, Speex, Musepack, ATRAC 3 Wavpack, APE, Real Audio…) bez potrzeby instalowania nowych kodeków. Cecha ta sprawiła, że został on ulubionym odtwarzaczem użytkowników portalu Webupd8 bijąc konkurencyjne oprogramowanie na głowę.

Autorzy serwisu udostępnili także repozytorium tego programu w najnowszej jeszcze rozwojowej wersji. Tu należy się mała uwaga, że oprogramowanie może okazać się wysoce niestabilne, także osoby, które nie chcą mieć bałaganu w systemie powinny poczekać na oficjalne wydanie. Repozytorium te będzie aktualizować program w kolejnych stadiach rozwoju, aż do momentu wydania w oficjalnym repozytorium Ubuntu.

Aby zainstalować VLC Playera w wersji 1.1.0-Pre1 należy wpisać w Konsoli:
sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
oraz:
sudo apt-get update && sudo apt-get install vlc

Więcej na:
http://www.webupd8.org/2010/04/vlc-110-pre1-might-be-released-on.html