środa, 5 maja 2010

Xlinux.pl - ogłoszenie

Ostatnio dość mało dzieje się na blogu. Niestety mam dość dużo pracy i nie mogę się tak często udzielać jak bym chciał. Jednocześnie chciałbym poinformować o powstaniu nowego projektu pod adresem: http://xlinux.pl/.

Projekt powstał obok Ubucentrum.net i łączy w sobie funkcje forumowe, bloga i microbloggingu w dość przyjemnej formie serwisu społecznościowego. Niestety w obecnej formie serwis jest jeszcze w fazie beta testów, ale już w tej chwili można się na nim rejestrować i udzielać oraz co jest szczegulne cenne dla autorów zgłaszać swoje uwagi.

W zamian dostajemy możliwość komunikacji z innymi użytkownikami za pomocą wspomnianych krótkich wiadomości (microblogging), pisania postów na forach i przeglądania blogów innych użytkowników. I właśnie z tą ostatnią opcją wiążę swoje nadzieje. Dzięki Adrianowi mam okazję właśnie tam kontynuować prowadzenie tego bloga i kiedy serwis ruszy pełną parą właśnie tam mam zamiar go w całości przenieść. Na razie jednak posty będą ukazywać się jednocześnie pod oboma adresami.

Serwis pozwala też na udzielanie się w grupach tematycznych i połączonymi z nimi forami, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie dość interesującego. Ja ze swojej strony zapraszam do przyłączenia się do grup: Kubuntu i KDE SC gdzie wkrótce znajdziecie wiele ciekawych informacji i podzielicie się swoimi spostrzeżeniami z innymi.

Na zakończenie podaję kilka linków, które mogą was zainteresować:

Strona główna Xlinux.pl - http://xlinux.pl/
Konqiklub - http://xlinux.pl/konqiklub/
Grupa Kubuntu - http://xlinux.pl/groups/kubuntu/
Grupa KDE SC - http://xlinux.pl/groups/kde-sc/