niedziela, 13 czerwca 2010

Fluffy Linux, różowy kontratak

Różowy, kolor znienawidzony przez wielu, wzbudza teraz wiele emocji także w świecie Linuksa. Wszystko za sprawą nowej dystrybucji opartej na Kubuntu, która pomimo sprzeciwu większości użytkowników twierdzących, że pingwin powinien być czarno-biały i kropka, nie zamierza umrzeć śmiercią zapomnienia jak się jej przepowiadało.Dość powiedzieć, że Fluffy zyskał już pewną liczbę zwolenników na Facebooku (a co tam, też się przyłączyłem), teraz powstała także jego oficjalna strona internetowa, na której będą prezentowane najważniejsze wydarzenia ze świata różowego Kubuntu. W ten weekend ma się także ukazać pierwsza wersja Alfa dystrybucji. Dla osób chcących jednak na bieżąco zdobywać informacje udostępniono także kanał IRC na freenode - #fluffy.

Jak widać Fluffy Linux nie okazał się głupim żartem i jest niejakie zapotrzebowanie na niego, co skrzętnie wykorzystują dystrybutorzy realizując jego idee. Sam nie jestem zwolennikiem koloru różowego na Pulpicie, ale znam kilka młodych, białogłowych użytkowniczek, które zapewne ucieszy system wizualnie dopasowany do kolorów w ich pokojach, tym bardziej że pod pozorami słodyczy Fluffy zapewnia dość spory pierwiastek edukacji za pomocą dostępnych w nim programów.

Tipsy:
  • zapis szesnastkowy różowego to #FFCCDD
  • Przyroda hojnie obdarza niektóre gatunki kolorem różowym, no może nie ma różowych królików (rogatych zająców także) ale takie flamingi uchodzą za zwierzęta piękne i dostojne. Jednak nie wszystkim jest z różowym kolorem "do twarzy". Tego zwierzątka nie chcieliby na pewno na maskotkę nawet użytkownicy openSUSE - Różowa Iguana (Conolophus marthae)
Więcej informacji:

http://fluffy.jussi01.com/
http://www.facebook.com