
Osoby chcące kontynuować czytanie tego artykułu zapewne będą zaskoczone ale... artykułu nie będzie! Przynajmniej nie bezpośrednio. Od dawna szukałem informacji o Nepomuku aby napisać bardzo kompletny artykuł na ten temat. Tą drogą trafiłem na świetny wpis na blogu Kubdat.com. Autor bloga, Marek Walczak (Kubat), jest znany jako twórca skryptu instalującego zestaw polskich stacji radiowych w Amaroku jak i kilku innych projektów dla KDE SC. Początkowo chciałem go tu zaprezentować podając źródło jego pochodzenia ale jeden z komentarzy tu na Konqiklub sprawił, że zmieniłem zdanie. Tak się składa, że z autorem bloga i użytkownikami Mandrivy toczyłem dyskusję na temat wyższości niektórych dystrybucji nad drugimi. Od tego czasu moje poglądy jednak uległy pewnym zmianom pod tym względem, jednak ciągła wojna pomiędzy zwolennikami poszczególnych dystrybucji zdaje się wkraczać także pomiędzy nas blogerów. Zdecydowałem się więc na podlinkowaniem oryginalnych wpisów. Krok ten był podyktowany moim małym eksperymentem, którego celem jest udowodnienie czytelnikom, że często artykuły dotyczący innej dystrybucji niż nasza mają swoje przełożenie także na nasz system i mogą być bardzo pomocne. Bardzo też proszę aby komentarze dotyczące tego tematu kierować bezpośrednio do autora na łamach jego bloga. Zapraszam więc do lektury:
Jak ugryźć Nepomuk cz.1: Link
Jak ugryźć Nepomuk cz.2: Link
Jak ugryźć Nepomuk cz.3: Link
Jak ugryźć Nepomuk cz.4: Link
Opcjonalnie można poczytać o Ginkgo, narzędziu stworzonemu przez Mandrivie, będącego świetnym nawigatorem dla Nepomuka, a który w Kubuntu można zainstalować tylko ze źródeł.
Ginkgo: Link
Chciałbym także ustosunkować się do moich związków z Ubucentrum.net. Konqiklub nie jest bezpośrednio związany z tym portalem. Domenę otrzymałem od Adriana grzecznościowo, a moje teksty ukazujące się na tym portalu są publikowane na takich samych zasadach jak podałem wyżej. Nie jest to żadną konkurencją dla mnie, ponieważ obserwując statystyki bloga zauważam dużo przekierowań z tamtej strony i dzięki temu liczba czytelników Konqiklubu wzrasta. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie się dalej rozwijać. Zachęcam też na udział w projekcie Xlinux.pl, który pozwala na dzielenie się informacjami z innymi użytkownikami także poprzez tworzenie własnych blogów.
=-=-=-=-=
Powered by Blogilo