wtorek, 29 czerwca 2010

K3b 2.0 już gotowe

Michał Malek i zespół K3b poinformowali właśnie o wydaniu najnowszej wersji ich aplikacji do nagrywania płyt CD/DVD/Blue-ray o nazwie kodowej "Komeback". Prace nad nową wersja trwały już dość długo i mieliśmy po drodze aż cztery wersje RC naprawiające w sumie ok. 250 błędów. Właściwie finalna wersja jest taka sama jak wersja RC4 tylko z poprawionym tłumaczeniem dla użytkowników niemieckojęzycznych.Nowością w wersji 2.0 będzie wsparcie dla zpisu Blue-ray poprzez cdrecord. Implementacja ta nie uniknęła wielu błędów, między innymi z wykrywaniem pustych płyt Blue-ray obecnych w napędzie, które skrzętnie zostały załatane.

Program przeszedł też gruntowny lifting w celu lepszej współpracy z KDE SC 4. Zaktualizowano ikony tematu Oxygena w programie, oraz zmieniono ścieżkę dialogową wybierania plików. Poprawiono też interfejs poprzez połączenie ze sobą podobnych działań np. kopiowania CD i DVD, wypalania obrazu CD i DVD, czyszczenia CD-RW oraz formatowania DVD itp.

Aplikacja wykorzystuje też lepiej Solid w celu dokładniejszego wykrywania sprzętu. Program potrafi też już bez problemu obsługiwać pliki większe niż 4GB. K3BSetup korzysta teraz także z obecnego w KDE frameworka KAuth. Wśród wykrytych błędów naprawiono też te powodujące nieprawidłowości w projektach eMovix i SVCD/VCD.

Aby zainstalować K3b 2.0 w Kubuntu 10.04 LTS można skorzystać z następującego repozytorium:
sudo add-apt-repository ppa:darcio53/darcio
Więcej informacji:

http://k3b.org/

http://michalm.wordpress.com/2010/06/28/k3b-2-0-released/