środa, 2 czerwca 2010

KDE 4.4.4 dostępne dla Kubuntu

Wydane niedawno zgodnie z planem wydawniczym najnowsze uaktualnienie środowiska graficznego KDE SC zawitało także do repozytorium Kubuntu. Nowe środowisko zostało oznaczone numerem 4.4.4 i nazwą kodową "cheers".KDE SC ma dość specyficzny plan wydawniczy, zbliżony do półrocznych wydań Ubuntu. Jednak w przypadku KDE co kilka miesięcy ukazują się wersje poprawione, będące kolejnym krokiem do stabilizacji tego środowiska, którego nie można było osiągnąć w momencie premiery ze względu na restrykcyjny czasowo plan wydawniczy. Dlatego odradza się instalacji najnowszej wersji środowiska osobom ceniącym sobie stabilność i pozostanie przy starszej wersji, która zazwyczaj nosi już numer kolejny *.4.5. Następna część aktualizacji dla KDE SC 4.4 oznaczona numerem 4.4.5 ukaże się pod koniec tego miesiąca.

Jak zwykle w takim wydaniu poprawiane są głównie błędy i uaktualnienia tłumaczeń. W wydaniu 4.4.4 poprawiono między innymi błąd w Dolphinie występujący podczas sortowania plików wg. nazwy. Naprawiano też problem związany z nazwami zakodowanych plików w archiwach ZIP. Dużo poprawek otrzymały także gry z zestawu kdegames. Więcej informacji na temat poprawek przeczytacie w oficjalnym changelogu wydania.

KDE SC 4.4.4 dostępne jest także w Kubuntu, aby je zainstalować (lub zaktualizować ze starszej wersji) należy posiadać repozytorium kubuntu-ppa, które dodamy poleceniem:
sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/ppa
i zaktualizować system:
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
Więcej informacji:

http://www.kde.org/announcements/announce-4.4.4.php

http://www.kubuntu.org/news/kde-4.4.4
=-=-=-=-=
Powered by Blogilo