poniedziałek, 7 czerwca 2010

KDE SC 4.5 Beta1 już dla Lucida

Muszę przyznać, że instalowanie środowiska w tak wczesnym stadium rozwoju mija się raczej z celem, ale często jesteśmy ciekawi jak się ono rozwija lub chcielibyśmy pomóc developerom wysyłając im raporty o błędach. W tym wypadku zapewne zachętą będzie chęć zobaczenia jak wygląda w działaniu blur i sam muszę przyznać, że warto!


Niestety jestem zmuszony napisać, że nie zaleca się instalacji oprogramowania w wersji rozwojowej jako głównego systemu, gdyż może to skutkować licznymi błędami i często brakiem możliwości swobodnego użytkowania systemu.
 
Osoby, które zdecydowały się na kontynuowanie dalszej lektury tego artykułu mogę zaskoczyć, że KDE SC 4.5 Beta1 w Kubuntu 10.04 sprawuje się całkiem nieźle. Możemy być pewni, że krasz Plasmy nie spotka nas na każdym kroku, jednak takie sytuacje występują (np. przy próbie skorzystania z widgetu Szybki dostęp. Odradzam też instalację dodatkowych plasmoidów, gdyż autorzy często nie zdążyli jeszcze z przeportowaniem swoich dzieł do nowego Qt. Ale i tak sytuacja jest o wiele lepsza niż rok temu kiedy KDE w tej wersji nie dało się w ogóle używać. Jednak i tak zalecam utworzenie takiego systemu na oddzielnej partycji, ponieważ prawdziwe błędy mogą jeszcze nadejść.


Osoby, które zdecydowały się na kontynuowanie instalacji muszą dodać do swojej listy specjalne repozytorium:
sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/experimental
potem wystarczy zaktualizować system:
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
Wielkie dzięki dla Piotra (quadro555) za pomoc i udzielone informacje.
=-=-=-=-=
Powered by Blogilo