czwartek, 10 czerwca 2010

KDE SC 4.5 Beta2 już dostępna

Od wczoraj można już testować najnowsze wydanie Beta KDE SC 4.5. Należy zaznaczyć, że jest to tylko wydanie dla developerów oraz osób pragnących przyjrzeć się najnowszym funkcjom tego środowiska, więc jego instalacja na głównym systemie nie jest wskazana.
Jednak sam muszę przyznać, że w porównaniu z zeszłorocznym analogicznym, wydaniem ta wersja naprawdę nadaje się do użycia i nie powinna sprawić większych problemów nawet początkującym użytkownikom, jednak każdy w momencie instalacji/aktualizacji musi być świadomy błędów i niedoróbek środowiska w tej fazie produkcji.

Teraz jednak developerzy stanęli na wysokości zadania i poza poprawą działania nowych narzędzi i efektów, pierwszeństwo miała poprawa stabilności wydania. Od ostatniego wydania Beta1 poprawiono 1643 błędy przy 1459 nowo zgłoszonych. Pracy jest więc jeszcze co nie miara ale cieszy tempo w jakim autorzy eliminują kolejne błędy.

Nowa wersja środowiska zawitała też do repozytorium Kubuntu. Osoby testujące już pierwszą Alfę wydania 10.10 MM muszą tylko zaktualizować system, natomiast jeśli ktoś ma ochotę postawić tę wersję środowiska KDE na Kubuntu 10.04 LL będzie musiał najpierw dodać specjalne repozytorium beta:

sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/beta

... i także zaktualizować system.