niedziela, 18 lipca 2010

KDropbox 0.4.0 - ulepszony

Jakiś czas temu ukazało się trzecie wydanie KDropboksa, które poprawiło tę wersję klienta Dropboksa dla KDE SC, między innemu dodając ulepszony instalator programu i likwidując z procesu konfiguracji konta jego wersję GTK. Dzięki czemu KDropbox stał się jeszcze bardziej łatwiejszy w obsłudze dla użytkowników, którzy jeszcze teraz pamiętają jaką katorgę sprawiało połączenie się z kontem Dropboksa w środowisku KDE przed wydaniem tego programu. Od niedawna możemy się jednak cieszyć wydaniem opatrzonym numerem 0.4.0, które wnosi jeszcze lepszą integrację z naszym ulubionym środowiskiem.Dropbox zmienił podejście wielu użytkowników do dzielenia się plikami i synchronizacją ich na kilku komputerach. Obecnie jak grzyby po deszczu zaczyna się rodzić poważna konkurencja, wśród której można znaleźć także Ubuntuone. Niestety Ubuntuone przegrywa w tej chwili z Dropboksem swoją mono-platformowością i brakiem natywnego klienta dla Kubuntu. Puki co użytkownicy tego systemu muszą zadowolić się właśnie Dropboksem, który dzięki KDropboks pozwala korzystać z tego narzędzie niezależnie od systemu na jakim pracujemy.


Lepsza integracja ze środowiskiem KDE została przeprowadzona między innymi poprzez ulepszenie powiadomień i ich integracja z systemem notyfikacji środowiska. Dzięki temu mamy możliwość obserwacji zdarzeń programu obok innych bezpośrednio z tacki systemowej. Dodatkowo dostaliśmy możliwość lepszej konfiguracji programu np. poprzez możliwość włączenia/wyłączenia jego uruchomiania wraz ze startem środowiska, oraz włączenia wspomnianych wcześniej powiadomień.

Dodatkowo program zyskał kilka nowych tłumaczeń oraz zmieniono system lokalizacji na Gettex.

Źródła programu można pobrać ze strony sourceforge.net. Znajdziemy tam też paczki dla Kubuntu 10.04 (działa z 10.10) oraz openSUSE.

Więcej informacji:
http://kdropbox.deuteros.es/
http://opendesktop.org/content/show.php?content=123269