czwartek, 5 sierpnia 2010

Premiera KDE SC 4.5 przesunięta

Niedawno twórcy KDE SC wydali nieplanowaną wersję RC3 (4.4.95), która miała być podstawą do wyszukania i załatania licznych błędów, które nie zostały znalezione we wcześniejszych wydaniach testowych. Niestety liczba poprawek zadecydowała o przesunięciu daty premiery nowego wydania środowiska z 4 na 10 sierpnia tego roku.
Opóźnienie premiery twórcy tłumaczą zbyt dużą liczbą zatwierdzonych w ostatniej chwili poprawek, które nie przeszły jeszcze dostatecznego omówione. Zwłoka ma także na celu załatanie jeszcze większej ilości błędów dzięki czemu w momencie premiery będziemy mieli jeszcze bardziej kompletne środowisko.

Deweloperzy KDE SC jednocześnie zastrzegają, że przesunięcie daty wydania finalnego wersji 4.5 nie będzie miało wpływu na plan wydawniczy następnej wersji oznaczonej numerem 4.6.

Opóźnienie premiery nie wywołało większych niezadowoleń wśród użytkowników, którzy stwierdzili że to nie jest duża zwłoka a stabilniejsze wydanie środowiska jest ważniejsze od trzymania się sztywnych terminów wydawniczych.

Więcej informacji:

http://lists.kde.org/?l=kde-release-team&m=128093368305162&w=2
http://aseigo.blogspot.com/2010/08/kde-release-day-for-450-delayed.html

PS. Ostatnio dość niewiele dzieje się na blogu :( przyczyną jest upragniony przeze mnie urlop, który dostałem w pracy. Niestety dość skąpy dostęp do internetu w tej chwili nie pozwala na częste udzielanie się na łamach Konqiklubu. Wkrótce wszystko wróci do normy :)