środa, 22 września 2010

Amarok 2.3.2 już w repozytoriach Kubuntu

Jeden z najsłynniejszych odtwarzaczy audio dla Linuksa, czyli Amarok doczekał się właśnie kolejnej odsłony oznaczonej numerem 2.3.2 i nazwą kodową Moonshine. W tym wydaniu autorzy skupili się na poprawieniu wielu uciążliwych błędów ale nie zabrakło kilka nowych opcji, choć nie rewolucyjnych to bardzo przydatnych.
Główny nacisk położono na współpracę Amaroka z KDE SC 4.5, z którym starsze wersje tego odtwarzacza miały sporo problemów. Wyłączono logowanie do KWallet podczas uruchamiania programu, kiedy użytkownik nie ma założonego konta na Last.fm. Poprawiono obsługę podcastów przez dodanie możliwości grupowania w foldery. Usprawniono także system przeszukiwania kolecji poprzez dodanie nowych kryteriów wyszukiwania np. ze względu na format pliku (format:flac), rozmiar pliku (filesize:<2 - pliki mniejsze od 2MB), datę ostatniego odtwarzania (played:<1d - pliki grane w ciągu ostatniego dnia), oraz pod względem ostatniego dodania do kolekcji (added:<1w). Poprawiono także współprace Dynamicznych list odtwarzania z urządzeniami zewnętrznymi (dyski USB, pamięci masowe itp.).


Zespół Amaroka dołączył także krótki przewodnik obsługi programu dla początkujących do serwisu http://userbase.kde.org/, niestety w tej chwili tylko po angielsku, jednak userbase.kde.org jest serwisem typu wiki, więc być może ktoś ze społeczności linuksowej pokusi się wkrótce o wykonanie tłumaczenia do tego i innych ciekawych poradników.

Więcej informacji na temat Amaroka 2.3.2 można znaleźć w oficjalnym ogłoszeniu i Changelogu do wersji Beta:

http://amarok.kde.org/pl/node/773

http://amarok.kde.org/en/releases/2.3.2/beta/1

Nową wersję Amaroka można już zainstalować/ zaktualizować w Kubuntu 10.04 LTS poprzez repozytorium backportów Kubuntu:
sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/backports


=-=-=-=-=
Powered by Blogilo