
Aby tego uniknąć należałoby skorzystać z jakiegoś repozytorium. I tu z pomocą przyszła mi porada jaką znalazłem na blogu, z którego wziąłem też poprzedni sposób. Należy więc dodać do naszej listy wpis:
sudo add-apt-repository ppa:doctormo/wacom-plus
sudo apt-get update
sudo apt-get install wacom-dkms
Po restarcie komputera i podłączeniu naszego tabletu powinien on już zadziałać sterując naszym kursorem. Niestety w moim przypadku Bamboo Pen & Touch został błędnie rozpoznany jako Wacom BambooFun, który jest nowszym modelem ale z analogicznymi przyciskami i funkcjami (Fun posiada jeszcze kółko sterujące) ale ważne, że można swobodnie pracować.
Teraz pozostaje jeszcze ustawić odpowiednie urządzenie w programach GIMP (Edit - Preferences - Input Device - Configure Extented...) i Inkscape (File - Imput Devices...).
Osoby chcące lepiej skonfigurować swój sprzęt mogą w tym przypadku skorzystać z graficznych narzędzi przeznaczonych do określenia funkcji przycisków i rysika.
kcm-tablet
Programu tego nie ma w repozytorium Kubuntu, jednak prawdopodobnie znajdzie się w zbliżającym wydaniu 10.10. Po zainstalowaniu program znajdziemy w Ustawieniach systemowych, w sekcji Urządzenia wejściowe. Jest to narzędzie przeznaczone dla środowiska KDE SC. Dodatkowo wraz z programem otrzymujemy plasmoid, który pozwoli na zarządzanie naszymi profilami. Jak wspomniałem programu nie ma w repozytorium ale paczki z programem dla Kubuntu znalazłem na stronie Libre Graphics World.
Wacom Control Panel
Narzędzie do konfiguracji tabletów Wacom dla środowiska GNOME. Znajdziemy je w oficjalnym repozytorium jednak najnowszą wersję można zainstalować przy pomocy wpisu:
sudo add-apt-repository ppa:hughescih/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install wacom-utility
I to na tyle. Życzę udanej twórczości :)
=-=-=-=-=
Powered by Blogilo