poniedziałek, 13 września 2010

Wracam na stare śmieci :)

Jak zapewne zauważyliście od jakiegoś czasu wróciłem do pisania postów na łamach konqiklub.ubucentrum.net. Kilka dni temu chcieliśmy wraz z Adrianem zainicjować stronę kde-Ubucentrum, która miała być takim supportem dla Ubucentrum o tematyce KDE/Kubuntu. Teraz postanowiłem jednak porzucić ten projekt z kilku powodów, które skutecznie uniemożliwiły mi dalszą pracę nad nim.
Pierwszy powód to totalny brak czasu. Zmiany, które chcieliśmy wprowadzić wymagały zbyt dużego nakładu pracy, który na jakiś czas pozbawiłby mnie możliwości zajęcia się innymi sprawami min. pisaniem postów.

Drugi powód to zamieszanie jakie powstało po zastąpieniu domeny Konqiklub przez kde-Ubucentrum, która doprowadziła do sytuacji w której dawni czytelnicy utracili kontakt z Konqiklub, a nie wiedzieli o zmianie adresu. Następny problem stanowiły linki umieszczane w artykułach i innych serwisach, które odwoływały się do nieistniejących już adresów. Krótko mówiąc masa problemów technicznych, co prawda do załatania ale dość pracochłonna i nie warta podjętych zmian.

Konqiklub jest już bardzo dobrze upozycjonowany w przeglądarce Google. Nowa witryna byłaby tylko kosmetyczną zmianą wyglądu i domeny ogólnie charakter bloga nie uległby zmianie. Z tego powodu postanowiłem pozostawić Konqiklub w starej formie jeśli chodzi o adres internetowy. Zmienił się natomiast wygląd. Szablon bloga, bliźniaczo podobny do Ubucentrum.net nawiązuje do upadłego już projektu kde-Ubucentrum i od tej pory to właśnie Konqiklub będzie pełnił charakter tego co wcześniej zamierzyłem (z błogosławieństwem Adriana). Myślę, że nie jest to wielka zmiana, ponieważ tak naprawdę Konqiklub nie posiadał własnego loga i stylu. Wkrótce chciałbym go lekko zmodyfikować ale nie będą to wielkie zmiany może raczej małe usprawnienia. To jednak w wolnym czasie.

W tej chwili można zamieszczać komentarze tylko za pomocą silnika Bloggera. Disqus chwilowo zniknął, ponieważ przez zmiany zrobił się mały bałagan z archiwalnymi komentarzami. Wkrótce nad tym popracuję i mam nadzieję, że nie spowoduje to waszych trudności w komentowaniu nowych wpisów. Jak wspomniałem szablon bloga pochodzi bezpośrednio z Ubucentrum.net i muszę go jeszcze troszkę przytuningować.

Jeśli ktoś ma jakieś problemy/propozycje oczekuję kontaktu pod adresem umieszczonym w bocznym panelu strony.

Kanały RSS dla Konqiklub to:

Atom: http://konqiklub.ubucentrum.net/feeds/posts/default

RSS: http://konqiklub.ubucentrum.net/feeds/posts/default?alt=rss

Wszystkich przepraszam za zamieszanie i zapraszam do lektury :)

=-=-=-=-=
Powered by Blogilo