środa, 15 grudnia 2010

DigiKam 1.6 dostępne dla Kubuntu 10.10

Znany i lubiany program do zarządzania i edycji zdjęć DigiKam można już zainstalować w Kubuntu 10.10 przy pomocy repozytorium Philipa Johnssona.Aby zainstalować DigiKam należy dodać wspomniane repozytorium do naszej listy za pomocą polecenia:
sudo add-apt-repository ppa:philip5/extra
sudo apt-get update
sudo apt-get instal digikam
Wraz z programem zainstaluje się także najnowsza wersja wtyczek KIPI, które dodają dodatkowe funkcje dla DigiKam, oraz innych programów z nich korzystających np. Gwenview. Repozytorium zawiera także kilka innych aktualizacji, często testowych także po instalacji programu zaleca się jego wyłączenie, ponieważ aktualizacja z nim systemu może doprowadzić do jego niestabilności.


Nowa wersja DigiKam oznaczona numerem 1.6 nie wprowadza wielu zmian. Deweloperzy skupili się na poprawieniu najbardziej dotkliwych błędów np. problem z przesyłaniem zdjęć do albumów Picasa, poprawiono też problem kompilacji programu w systemie MAC OSX. Dodano możliwość ustawienia filtra znaczników w widoku albumów i ustawienie prędkości wyświetlania zdjęć w trybie pokazu slajdów.

Więcej informacji:
DigiKam 1.6 - http://www.digikam.org/drupal/node/550
KIPI Plugin 1.6 - http://www.digikam.org/drupal/node/551

=-=-=-=-=
Powered by Blogilo