piątek, 3 grudnia 2010

Grudniowa aktualizacja KDE SC 4.5.4

Deweloperzy KDE SC wydali aktualizację stabilnego wydania KDE SC oznaczoną numerem 4.5.4. Aktualizacja wprowadza szereg poprawek błędów, których nie udało się naprawić w momencie premiery środowiska. Poprawiono też kompletność tłumaczenia KDE SC na wiele języków. Wśród poprawionych programów znalazły się Dolphin, Konqueror, Kate i inn. Pełny raport zmian znajdziecie na stronie: http://www.kde.org/.

KDE SC 4.5.4 jest ostatnią aktualizacją środowiska przed wydaniem nowej wersji oznaczonej numerem seryjnym 4.6. Pakiety z nową wersją środowiska trafiły już do repozytorium Kubuntu 10.10 MM. Można je zainstalować/zaktualizować korzystając z repozytorium Kubuntu Update:

sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa
Więcej informacji o wydaniu można znaleźć w oficjalnym ogłoszeniu.
Niestety w tej chwili nic nie wiadomo o aktualizacji środowiska w poprzednim wydaniu Kubuntu 10.04 LTS.

Warto także nadmienić, że do Kubuntu 10.10 dotarły już pakiety z wersją Beta1 środowiska KDE SC 4.6. Osoby chętne do przetestowania wersji rozwojowej KDE SC mogą zrobić to korzystając z repozytorium Kubuntu Beta Backports:
sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/beta
Przypominam, że instalacja rozwojowych pakietów na produkcyjnym systemie może sprawić wiele kłopotów użytkownikom związanych z niestabilnością i brakami. Wersja ta jest zalecana tylko dla testerów lub w celach podglądowych.

=-=-=-=-=
Powered by Blogilo