czwartek, 9 grudnia 2010

Ikony mono w pasku tacce systemowej

Ikonki mono były jedną z nowości aktualnego wydania KDE SC. Niestety zmieniono w ten sposób tylko kilka ikon, pozostawiając ikony reszty programów niezmienione, co wywołuje dyskusje użytkowników, czy warto było wprowadzać tę nowość w niekompletnej wersji. Nie wiadomo także czy więcej ikon przybędzie wreszcie w nowym wydaniu KDE SC, gdyż Nunio Pinheiro jest w tej chwili zajęty kończeniem zestawu mime types.


Użytkownicy w oczekiwaniu na zaległości próbują sami sobie poradzić w tym względzie. Na ciekawy zestaw trafiłem na kde-look.org. Autor postanowił własnymi siłami dodać nowe ikony i z każdą nową wersją swojego pakietu uzupełnia je o dodatkowe (na początku była tylko ikonka dla Amaroka). Zestaw ten obserwuję już od jakiegoś czasu ale dopiero teraz nabrał bardziej estetycznych kształtów i w związku z tym uważam, że warto go sobie dodać.

Ikonki mogą się wydawać dość amatorskie w porównaniu z tymi, które już znamy z KDE, ale w pomniejszeniu wyglądają świetnie i dobrze komponują się w tacce systemowej. W tej chwili dostępne są ikony dla Amaroka, KGet, Konversation, Kopete, Korganizera, KTorrenta i zastępcza dla apletu drukarki.Ikonki można pobrać ze strony kde-look.org. Archiwum wypakowujemy i wszystkie ikony dostępne w nowo utworzonym katalogu kopiujemy z niego do ~/.kde/share/apps/desktoptheme/default/icons.

Mam nadzieję, że ten zestaw spodoba się osobom, które nie mogą doczekać się na oryginalne ikonki mono.

=-=-=-=-=
Powered by Blogilo