wtorek, 21 grudnia 2010

K16 - pomysły na KDE za 5 lat

Gdzie będzie KDE za pięć lat? Aby odpowiedzieć na to pytanie, chcemy zgromadzić wizjonerów, strategów, planistów, myślicieli, realistów, marzycieli, przedsiębiorców, twórców, przywódców, twórców społeczności KDE i wszystkich zainteresowanych zainteresowanych dyskusją na temat przyszłości KDE i wyobrażenia sobie jaka będzie.
 W pierwszym etapie, planujemy zorganizować spotkanie pod nazwą "K16", by zgromadzić członków społeczności, którzy wyjdą z ideą, gdzie KDE będzie za pięć lat w 2016r. Celem jest sformułowanie wspólnego kierunku dla społeczności, wspólnej wizji, które przyczynią się do długofalowego rozwoju oprogramowania KDE.

Spotkanie odbędzie się na początku 2011 roku w dłuższy weekend. Zapewniamy twórczą i produktywną atmosferę w zróżnicowanej grupie uczestników, zaproszonych moderatorów, sprzęt, burzę muzgów i inne techniki twórcze w spokojnym miejscu.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz uczestniczyć w spotkuniu lub wnieść swój wkład, prześlij zarys swojego pomysłu jak będzie wyglądało KDE w ciągu najbliższych pięciu lat. Forma i treść zależy od twojej wyobraźni, może to być strategiczny tekst, zdjęcie artykułu KDE w 2016 roku w Wikipedii, komiks, lub coś zupełnie innego. Jedynym warunkiem jest to, że może to być wydrukowane na kartce papieru i przypięte do tablicy. 

Prosimy o przesyłanie pomysłów na adres k16@kde.org, nie później niż do 31 grudnia 2010r. Prosimy także o napisanie, czy jesteś zainteresowany uczestniczeniem w spotkaniu i w jakim czasie. 

Zespół organizacyjny K16 (w składzie: Sebastian Kügler, Dana Leinir Turthra Jensen, Riccardo Iaconelli, Stefan Werden, Jos Poortvliet, Artur Souza i Frank Karlitschek) wyłoni maksymalnie 15 uczestników i zaprosi ich na spotkanie. Pokrycie kosztów zakwaterowania i podróży zapewnia KDE e.V.
Wszystkie wyniki spotkania zostaną opublikowane, a dalsze działania będą planowane przez społeczność.

Czekamy na wszystkie pomysły. Nie zwlekaj, wyślij swoje jedno-stronicowe pomysły na k16@kde.org. Podziel się wizją jak będzie wyglądało KDE w 2016r.

Frank Karlitschek

Tekst ukazał się na stronie dot.kde.org i myślę, że jest doskonałą okazją na podzielenie się swoją wizją z deweloperami KDE nawet jeśli nie jesteśmy zainteresowani uczestniczeniem w spotkaniu. Nawet jeden prosty pomysł może komuś podsunąć ideę rewolucyjnego rozwiązania, która będzie częścią KDE w przyszłości. Wiele osób tworzy różne projekty, które są publikowane jako mockupy, lub inne brianstormowe projekty, teraz jest okazja aby o nich podyskutować.

Tekst jest moim swobodnym tłumaczeniem artykułu Franka Karlitscheka, którego oryginał znajdziecie na stronie:

http://dot.kde.org/2010/12/20/introducing-k16-and-future-kde