czwartek, 9 grudnia 2010

KDE SC 4.6 Beta2 już dostępne!

Deweloperzy KDE SC ogłosili wydanie drugiej wersji beta tego środowiska graficznego oznaczonej nazwą kodową "Caramel". Wersja przeznaczona jest dla testerów i osób chcących wspomóc pracę nad środowiskiem przesyłając raporty o znalezionych błędach. Od czasu wydania poprzedniej wersji testowej poprawiono ponad 1200 błędów i 1300 usterek.

Pakiety z nową wersją KDE SC są już dostępne do aktualizacji w Kubuntu 11.04 Alfa1. Aby zainstalować tę wersję środowiska w Kubuntu 10.10 należy dodać repozytorium:
sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/beta
... i zaktualizować system. Przypominam, że jest to wersja wysoce niestabilna i nie zaleca się jej instalacji na systemach produkcyjnych.
Jednocześnie z wydaniem KDE SC 4.6 Beta2 udostępniono pakiety z najnowszą wersją KDE PIM, czyli zestawem programów służących do zarządzania informacjami skupionych w aplikacji Kontact. Nową wersję PIM można zainstalować korzystając z repozytorium Kubuntu Experimental:
sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/experimental
Nowe wydanie zqawitało także do wielu innych dystrybucji min. FreeBSD (area51), Gentoo, openSUSE (11.2, 11.3, Factory, KDE Four Live), Solaris 11 Express i OpenIndiana oraz Arch Linux (kde-unstable).

Więcej informacji o wydaniu:
http://www.kde.org/announcements/announce-4.6-beta2.php

=-=-=-=-=
Powered by Blogilo