poniedziałek, 27 grudnia 2010

KDE SC 4.6 RC1 już w Kubuntu

Przerwa świąteczna nie pozwoliła mi na zaprezentowanie ogłoszenia o nowym wydaniu KDE SC 4.6 RC1. W tej chwili nowe wydanie jest także dostępne dla Kubuntu 10.10 poprzez repozytorium Kubuntu Beta Backports:
sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/beta
Nowe środowisko zawitało także do wersji rozwojowej Kubuntu 11.04, gdzie finalna wersja będzie stanowiła podstawę systemu.


Wydanie RC1 zamyka możliwość dodawania nowych rozwiązań. W tej chwili poprawiane będą tylko błędy i kończone prace nad nowościami, które do tej pory znalazły się na liście wydania. Pełną informację o wydaniu można znaleźć na stronie: http://www.kde.org/.

Deweloperzy KDE SC zdecydowali także, że w finalnym wydaniu KDE SC 4.6 nie znajdzie się najnowsze wydanie pakietu PIM (Kontact), który umożliwia integrację programów tej grupy z Akonadi ze względu na niestabilność tej wersji. Wydanie te zawita prawdopodobnie z którąś z kolejnych aktualizacji środowiska.

Przypominam, że wersja KDE SC 4.6 RC1 nadal jest wysoce niestabilna i może sprawiać wiele kłopotów. Dlatego nie zaleca się jej instalacji na systemach produkcyjnych. Ze swojej strony mogę dodać, że pojawiło się kilka błędów, których nie doświadczałem w poprzednich wersjach, dlatego powinna znajdować się w kręgu zainteresowania wyłącznie testerów i osób pragnących pomóc przesyłając raporty o błędach. Finalne wydanie KDE SC 4.6 ukaże się 26 stycznia 2010r, wcześniej 5 stycznia ukaże się drugie wydanie RC.