środa, 1 grudnia 2010

Kubuntu 11.04 z KDE SC 4.6 Beta1

Użytkownicy Kubuntu otrzymali niedawno możliwość testowania zbliżającego się wielkimi krokami nowego wydania KDE SC 4.6 Beta1. Środowisko trafiło już do dystrybucji i można ją zainstalować korzystając z obrazów płyt Kubuntu Daily Build. Przypominam, że jest to wydanie testowe dystrybucji więc nie zaleca się jego instalacji jako system produkcyjny.
Oprócz nowej wersji środowiska w systemie nie zauważymy wielu zmian w stosunku do poprzedniej wersji. Na większe zmiany trzeba będzie poczekać do wydania Alfa1, które ukaże się prawdopodobnie jutro, więc nie omieszkam wtedy podać więcej informacji.

W tej chwili można zauważyć brak Konquerora jako aplikacji zainstalowanej domyślnie. Poprawiono także System Notification Helper, który lepiej pokazuje braki w kodekach po pierwszym uruchomieniu programu, które je potrzebuje. Z kosmetycznych zmian można zauważyć także brak podstawowych folderów w katalogu domowym, deweloperzy postanowili pozostawić możliwość ich utworzenia użytkownikom. W systemie zagości prawdopodobnie także domyślnie KPatience, czyli pasjans stanowiący część KDEGames, użytkownicy LiveCD będą mogli także cieszyć się odrobiną rozrywki.

Osoby, które nie zdecydują się czekać do jutra na wersję Alfa1 mogą pobrać obraz Daily systemu ze strony:
http://cdimage.ubuntu.com/kubuntu/daily-live/current/

Poniżej przedstawiam także plan wydawniczy Kubuntu 11.04:

2 grudzień 2010 - Alfa 1
3 luty 2011 - Alfa 2
3 marzec 2011 - Alfa 3
31marzec 2011 - Beta
21kwiecień 2011 - Release Candidate
28 kwiecień 2011 - Finalne wydanie Kubuntu 11.04

KDE SC 4.6 Beta1 trafi także niedługo do Kubuntu 10.10 MM. W tej chwili paczki z nową wersją środowiska testowane są w repozytorium Staging, ale jest to wyjątkowo niestabilne repo służące do testowania wersji testowych, warto więc poczekać aż trafią stamtąd do repozytorium Experimental.
=-=-=-=-=
Powered by Blogilo