piątek, 31 grudnia 2010

Nowy Rok z Kubuntu

Zbliżający się Nowy Rok 2011 jest pierwszym, który Konqiklub będzie witał razem z Wami. W lutym minie pierwszy rok obecności mojego bloga w internecie. Mam nadzieję, że ten czas pozwolił wam na bliższe zapoznanie się z światem KDE i pozwolił rozwiązać wiele problemów.


W 2011 roku życzę wam spełnienia marzeń, rozwiązania wszystkich problemów, wielu niezapomnianych chwil z linuksowym oprogramowaniem i dalszych lat spędzonych na wspólnej dyskusji o przyszłości KDE SC i innych ciekawych rzeczach. 

Wszystkiego najlepszego w 2011 Roku i świetnej zabawy Sylwestrowej!

Nie byłbym sobą, gdybym nie wykorzystał tej okazji do swoich celów. Siedząc przed komputerem bardzo łatwo przegapić taką ulotną chwilę jak mijający rok. Dlatego proponuję zaopatrzyć się w jeden z plasmoidów, który świetni odmierzy nam czas na pulpicie na komputerze.


Simple Countdown

Simple Countdown jest prostym plasmoidem, który pozwoli nam ustawić zdarzenie i czas jaki pozostał do niego. Można go pobrać korzystając z systemu GHNS Plasmy (Dodaj elementy interfejsu - Get New Widget).


Event countdown Plasmoid

Tu już mamy z bardziej rozbudowaną formą odliczania. Można ustawić nazwę zdarzenia, czas jaki nam pozostał i dodatkowe informacje. Plasmoid umożliwia także własne zdefiniowanie rodzaju czcionki, jej wielkości i koloru. Plasmoid można pobrać ze strony: http://kde-look.org/, niestety tylko dla Kubuntu 10.10 w wersji 32 bit. Użytkownicy innych systemów mogą skorzystać jednak z paczki ze źródłami, której instalacja nie jest trudna, a więcej informacji o tym jak to zrobić znajdziecie w poście:

http://konqiklub.ubucentrum.net/2010/03/instalacja-plasmoidow-ze-zrode.html