piątek, 7 stycznia 2011

KDE SC 4.6 RC2 już dla Kubuntu

Deweloperzy KDE SC postanowili udostępnić swoim zagorzałym fanom "ostatnią szansę na testy" swojego flagowego produktu. KDE SC 4.6 RC2 (4.5.95) jest ostatnią wersją deweloperską środowiska przed wydaniem finalnym, które nastąpi 26 stycznia tego roku. Wydanie RC2 to kolejny krok ku stabilności środowiska. Deweloperzy od tego momentu zamykają listę nowych elementów, które znajdą się w najnowszej wersji KDE SC. Kolejne zadania to wyszukiwanie i naprawianie błędów, których nie udało się zlokalizować do tej chwili i poprawianie stabilności elementów, które znalazły się już w planie wydawniczym.


 Wersja RC2 nie jest przeznaczona dla użytkowników, którzy chcą zachować stabilność systemu. Pomimo znacznej poprawy stabilności środowiska w stosunku do poprzednich wydań, nadal mogą występować błędy, które uniemożliwią komfortowe korzystanie ze środowiska i aplikacji (nadal nie został na przykład poprawiony błąd kraszujący KPackageKit). Deweloperzy KDE nie zdecydowali się także na nie dodawanie do oficjalnego wydania środowiska pakietu PIM, którego premiera nastąpi w późniejszym terminie.

Pakiety z KDE SC 4.6 RC2 zostały już dostarczone do większości ważniejszych dystrybucji. Z dość sporym opóźnieniem zawitały także do repozytoriów Kubuntu. Przypominam jednak, że znajdujące się w podanych repozytoriach pakiety są wysoce niestabilne i przeznaczone wyłącznie dla testerów i osób chcących pomóc deweloperom nadsyłając raporty o błędach i uwagi.

Aby zainstalować KDE SC RC2 w Kubuntu 10.10 MM należy dodać do listy repozytorium Kubuntu Beta Backports:
sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/beta
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
Repozytorium z nową wersją pakietów oprogramowania PIM (4.5.93) znajdziemy w repozytorium Kubuntu Experimental:
sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/experimental
Nowe pakiety środowiska trafiły także do aktualizacji systemu Kubuntu 11.04 NN, gdzie finalne wydanie kKDE SC 4.6 będzie ustawione jako domyślne.

Więcej informacji:
http://www.kde.org/