poniedziałek, 10 stycznia 2011

Nowości KDE SC 4.6 cz. 15 - Knights 2 ulepszone

Opisywana przeze mnie kilka postów temu gra Knights doczekała się kilku nowych ulepszeń, które prawdopodobnie staną się udziałem użytkowników środowiska KDE SC 4.6. Program cały czas się rozwija, więc nie należy się dziwić, że w dość krótkim czasie dodano kilka naprawdę ciekawych funkcji, które warte są uzupełniającego artykułu.Przede wszystkim duże podziękowania dla autora programu (Miha Čančula) za możliwość dodania do gry nowych silników szachowych opartych na protokole XBoard. Oprócz dotychczas dostępnych GnuChess i Crafty, możliwe będzie dodanie także Sjeng, Sloppy, Phalanx, Fruit i wielu podobnych, które jednak jeszcze nie zostały przez autora przetestowane. Do programu dodano też możliwość użycia kilku działań protokołowych takich jak Cofnij/Powtórz, zaproponuj remis lub poddanie partii.


Poprawiono także możliwość kontroli czasu gry. Będzie można wybrać pomiędzy stylem tradycyjnym (kontrola Fishera), oraz FICS, który umożliwia dodanie czasu do gry.


Bardzo ciekawą funkcją jest możliwość wyszukiwania naszych oponentów na podstawie wykresu graficznego, stworzonego przy wykorzystaniu KPlotWidget. Wykres prezentuje zawodników na podstawie rankingu i czasu reakcji.


Ciekawie prezentuje się także interakcja z serwerem gry poprzez konsolę i chat (rozmowa z zawodnikami).

Więcej informacji:
http://noughmad.wordpress.com/2011/01/07/last-month-in-knights/