poniedziałek, 21 marca 2011

Amarok 2.4.1 Beta 1"Ringscape" - udostępniony

Po wydaniu Amaroka 2.4.0 nadszedł czas jego wydań punktowych, które mają poprawić błędy nie wykryte w momencie wydania wersji finalnej. Jest to też okazja do dodania i poprawienia nowych funkcji z którymi także nie zdążono.


Beta 1 to jedno z wydań deweloperskich mających sprawdzić stabilność działania dodanych nowości przed oficjalnym wydaniem oznaczonym numerem 2.4.1. Należy więc pamiętać, że te wydanie nie jest przeznaczone dla osób ceniących sobie stabilność i bezkonfliktowe używanie programów. A co nowego chcą nam zaproponować deweloperzy Amaroka?


Przede wszystkim wsparcie integracja z gpodder.net dla wielbicieli słuchania podcastów z poziomu Amaroka. Nie bez znaczenia jest także wsparcie dla współdzielenia zbiorów przez NFS oraz SMB. Dodano nowy moduł podglądu dla ścieżki dialogowej Organizuj Kolekcję oraz poprawiono wiele błędów.

Amaroka 2.4.1 Beta 1 można zainstalować w Kubuntu korzystając z repozytorium Backportów Beta:
sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/beta
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
Przypominam, że jest to propozycja jedynie dla eksperymentatorów i testerów, którzy testując nową wersję chcą wspomóc deweloperów nadsyłając raporty o błędach.