niedziela, 10 kwietnia 2011

KDE SC 4.6.2, czyli kwietniowe aktualizacje

Deweloperzy KDE mają przyjemność zaprezentować najnowsze wydanie aktualizacji dla środowiska KDE SC. Wydanie oznaczone jest numerem 4.6.2 i nazwą kodową Congrats. Nowe wydanie jak zwykle nie wnosi zbyt wielu nowości, a jedynie dostarcza poprawki błędów nie wykrytych wcześniej i zaktualizowane tłumaczenie.


Aktualne wydanie jest dość specyficzne. Pakiety tej wersji leżały już od jakiegoś czasu na serwerach KDE jednak z wydaniem oficjalnego ogłoszenia czekano do najnowszego wydania GNOME 3, aby w ten sposób pogratulować deweloperom bliźniaczego projektu (stąd nazwa kodowa tego wydania). Większość dystrybucji także wstrzymała się z dostarczaniem pakietów do swoich projektów (z wyjątkiem Chakry, która zamieściła je w repo testing). Teraz KDE SC 4.6.2 dostępne jest już dla większości większych dystrybucji. W Kubuntu 10.10 można je zainstalować korzystając z repozytorium backportów:

sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/backports
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
Kubuntu 11.04 posiada aktualizację tych pakietów z głównego repozytorium.

PS. Ostatnio znowu trochę zapuściłem bloga (stąd obsuwa tego newsa). Od jakiegoś czasu jednak testuję nowe GNOME 3 i mam zamiar przedstawić jego recenzję na łamach bloga (może już jutro). Proszę o cierpliwość.