niedziela, 3 kwietnia 2011

Kubuntu 11.04 Beta 1gotowe do testów

Zgodnie z planem wydawniczym (choć nieznacznie zmienionym) ukazała się pierwsza wersja Beta Kubuntu 11.04 Natty Narwhal. Według nowego planu ukaże się jeszcze druga wersja Beta (14 kwietnia), a zaraz po niej nastąpi wydanie finalne, które zostało wyznaczone na 28 kwietnia.


Większość zmian nadchodzących w nowym wydaniu opisałem już wcześniej. W tej chwili nie zostało dodane wiele więcej nowości. Deweloperzy zrezygnowali z przejścia na system renderowania QtRaster ze względu na konfliktowe działanie tegoż ze sterownikami Intela. Zespół ma jednak jeszcze nadzieję na dodanie kilku punktów więcej z wcześniej podjętych założeń.

Osoby chętne do testowania nowego wydania Kubuntu mogą ściągnąć obrazy ISO płyt ze strony:

http://releases.ubuntu.com/kubuntu/natty/

Przypominam, że jest to nadal wydanie testowe i nie powinno się go instalować jako system do codziennej pracy. Wydania te są przeznaczone tylko dla twórców Kubuntu, testerów i osób pragnących wspomóc pracę powyższych raportując znalezione błędy. W aktualnym wydaniu występuję dość uciążliwy błąd instalatora Ubiquity, który może uniemożliwić instalację. W takim przypadku proponuję skorzystanie z wersji Alternate ISO, która posiada tekstowy instalator systemu nie sprawiający problemów tego typu (sprawdzone).

Więcej o nowym wydaniu można dowiedzieć się z oficjalnego ogłoszenia:

https://wiki.kubuntu.org/NattyNarwhal/Beta1/Kubuntu