niedziela, 15 maja 2011

KDE-Telepathy już wkrótce!

Żaden z nowych frameworków dla KDE nie budzi u mnie większego zainteresowania niż KDE-Telepathy. Teraz w momencie ogłoszenia wydania RC KDE-PIM 4.6 i przejęciu Skype przez Microsoft deweloperzy tego programu postanowili ogłosić zakończenie prac nad pierwszym wydaniem.Nie będzie to zresztą wydanie stabilne (choć z dużą liczbą błędów załatanych) i nie będzie posiadało wszystkich planowanych funkcji. Użytkownik otrzyma do dyspozycji wszystkie obsługiwane protokoły, możliwość edycji Listy Kontaktów i prowadzenia chatu.

Zabraknie możliwości prowadzenia rozmów audio/video i otrzymamy nikompletną integrację z Nepomukiem. W tej chwili jednak ważniejsze stało się dostarczenie w pierwszym wydaniu naprawdę kompletnych i sprawiających najmniej problemów funkcji.

Według zapowiedzi na pierwszą wersję KDE-Telepathy nie będziemy musieli więc czekać dłużej niż miesiąc, o ile nie wydarzy się nic nieprzewidywalnego. Sam muszę przyznać się, że nie mogę się doczekać testowania tego killera Kopete (przynajmniej według zapowiedzi).

Więcej informacji:
http://www.sharpley.org.uk/node/13